BRNOSEN zahájí legenda plastické a rekonstrukční chirurgie

06.04.2018

    Pod záštitou starosty MČ Brno-střed Martina Landy a místostarosty Martina Schwaba se v květnu rozběhne nový cyklus setkávání ve společenském sále radnice a exkurzí do přírody. Zahájením bude přednáška významného lékaře prof. MUDr. Ladislava Bařinky, DrSc., (*1. 7. 1927) o plastické a rekonstrukční chirurgii. Odehraje se 10. května od 18 h ve společenském sále radnice na Dominikánské 2 (vstupné dobrovolné). Sympatické je, že na všechny akce budou mít senioři díky záštitě přístup zdarma nebo za symbolickou cenu.

     Hlavním cílem cyklu BRNOSEN je rozšířit programy pro aktivní seniory o témata, která dosud zčásti nebo úplně v nabídce chyběla. Připravily je spolky Atelier Comenius a Soliton-team.
     V neděli 13. května se uskuteční výlet do křtinského arboreta s odbornými průvodci. Na několik dalších úterních dopolední jsou připraveny další besedy a poradny, například jak se učit s vnoučaty matematiku, češtinu (i když si toho moc ze školy nepamatujete) nebo jednoduše uklidit v počítači. Vycházka do přírodní rezervace v Černovickém hájku a k Balbínovu pramenu bude následovat 26. května, o týden později, 2. června, si budou moci senioři i s vnoučaty vyzkoušet v mělké vodě pod přehradou v Bystrci jízdu v nafukovacím kajaku a kánoi.
     Podstatné pro většinu zájemců jistě bude, že během schůzek budou moci debatovat s pořadateli a ovlivňovat skladbu dalších programů. V návrzích se mimo jiné mluví o zájezdech na pražský a bratislavský hrad, k Dunaji a do Vídně a o pozvánkách řady mimořádných osobností.

     Barevnou a zcela nevšední tečkou za první částí letošního programu bude možnost zúčastnit se 8. až 15. července mezinárodního kurzu malování v přírodě (pro malíře i nemalíře) pod vedením švýcarské malířky Doris Windlin a její kolegyně Kateřiny Rutheford (Los Angeles/Praha). Pod názvem Škola vidění se toto setkávání odehrává ve stejném místě už čtvrtstoletí a tradičně končí sobotní vernisáží na nádvoří sázavského kláštera.

Doris Windlin
Doris Windlin


     Detaily programu naleznete na stránce www.soliton.cz pod titulkem BRNOSEN, také na webu městské části Brno-střed a v červnovém čísle Zpravodaje Brno-střed.

     Miroslav Sedláček