Ptáci v životní velikosti

Technický popis výstavy Ptáci v životní velikosti

Celkem 18 ultralehkých panelů 50 x 70 cm, závěsy na silonovém vlasci. Při nedostatku místa je možné instalovat libovolně menší počet případně rozvrhnout instalaci na etapy.

Hmotnost včetně ochranného pouzdra cca 6 kg, doprava osobním autem nebo poštou. Dopravu hradí uživatel. Obvyklá doba využití v jedné škole je 2-4 týdny. Obvyklá cena za pronájem je 4000 Kč měsíčně. Uživatel výstavy k ní dostane zdarma tématicky související videodokument, e-learning a soubor metodických listů "Ptáci, lidé a krajina". Lze se dohodnout i na nižší ceně, barterové spolupráci apod.

Současně (nezávisle na výstavě) můžete získat jednoduchý interaktivní výukový program Obrazovo-zvukový atlas ptáků jižní Moravy, rovněž první svého druhu ve střední Evropě (viz náš e-shop). 

Pracuje v operačních systémech Windows, Linux, Mac OS X. Cena hromadné školní licence: 600 Kč, málotřídky 400 Kč. (Pokud už program máte, uvítáme jeho alespoň stručné hodnocení od pedagogů, kteří jej užívají.)

Autory pomůcek jsou přední odborníci v čele s doc. RNDr. Karlem Hudcem, DrSc., nositelem Ceny předsedy Akademie věd ČR za popularizaci vědy v r. 2013 a mnoha dalších ocenění. 

Lze domluvit naučný pořad či besedu s některým z autorů atlasu a výstavy, případně s projekcí atraktivních videopořadů - termín navrhujte alespoň tři týdny předem.

Kurátor výstav RNDr. Miroslav SEDLÁČEK, tel.: 603 548 233, e-mail: soliton@soliton.cz

Výstava je věnována památce doc. RNDr. Karla Hudce, DrSc. (18. 11. 1927 - 10. 11. 2017)

výtečného odborníka a pedagoga, laskavého mentora a spolehlivého kamaráda.